Powszechne jest nazywanie prawnika adwokatem, ponieważ terminy te są często używane zamiennie. Ale czy wiesz, że istnieje różnica między prawnikiem a adwokatem? Rozróżnienie jest dość ważne dla izby adwokackiej; w związku z tym terminy muszą być używane poprawnie. Może to również mieć znaczenie dla klienta, który poszukuje zastępstwa procesowego. Adwokat to osoba, która jest w stanie nie tylko reprezentować nas przed sądem, ale również jest w stanie pomóc nam w szeregu innych istotnych dla nas kwestii prawnych.
Kancelaria adwokacka – najważniejsze informacje
Prawnicy przeszli lata studiów i szkoleń, aby zrozumieć prawo i system sądowniczy. Specjalizują się w różnych dziedzinach prawa, aby udzielać porad prawnych klientom. Zdali aplikację adwokacką, aby uzyskać licencję na wykonywanie zawodu prawnika. Jednak nie wszyscy prawnicy mogą zdecydować się na przystąpienie do egzaminu adwokackiego, ponieważ jest to kwestia osobistego wyboru i dyskrecji. Prawnicy są zobowiązani do ścisłego przestrzegania kodeksu etycznego, gdy stają się członkami palestry. Opracowują i piszą techniczne niuanse umów, testamentów i różnych dokumentów prawnych. Technicznie jednak każdy, kto ukończył studia prawnicze, może być uważany za prawnika, nawet jeśli nie został członkiem palestry. Ale ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi uważa prawników za studentów prawa, którzy zdali egzamin adwokacki i dlatego są bardziej wykwalifikowani do udzielania porad prawnych. Jednak niektórzy prawnicy niekoniecznie muszą praktykować prawo w sądzie lub prowadzić długą listę klientów. Nadal są prawnikami, nawet jeśli nie zostali urzędnikiem sądowym. Na przykład po ukończeniu szkoły prawniczej prawnik może zostać doradcą rządowym lub konsultantem firmy. Nadal jest prawnikiem, ale jego praca nie wiąże się z reprezentowaniem klientów w postępowaniach sądowych.
Możesz skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej, jeśli…
– Planujesz sporządzić testament lub zaufanie dla swoich bliskich. (Prawnik ds. Nieruchomości)
– Chciałbyś być prowadzony w zakresie prawidłowego zakładania i utrzymywania korporacji. (Prawnik korporacyjny)
– Potrzebujesz kluczowej porady w kwestii podatkowej. (Prawnik podatkowy)
– Musisz poradzić sobie z kwestią imigracyjną, taką jak obywatelstwo, wizy, zielone karty lub azyl. (Prawnik imigracyjny)
– Planujesz zawrzeć umowę przedmałżeńską. (Prawnik rodzinny)
– Musisz przejść i zrozumieć umowy o pracę z pracownikiem lub pracodawcą. (Prawnik ds. Zatrudnienia)
– Chcesz, aby Twoja własność intelektualna była chroniona prawem autorskim, znakiem towarowym lub patentem. (Prawnik zajmujący się własnością intelektualną)
– Zazwyczaj potrzebujesz porady prawnej lub poznaj odpowiednie procedury i warunki tego, co znajduje się w dokumencie prawnym. (Prawnik lekarza rodzinnego)
O tym warto pamiętać
W Olsztynie znajduje się wielu adwokatów świadczących swoje usługi wyłącznie na najwyższym poziomie. Jednym z nich jest Kancelaria adwokata K. Kakowskiego: https://adwokatkakowski.pl/
Adwokaci są zobowiązani do przystąpienia i zdania egzaminu adwokackiego, ponieważ są oni faktycznymi urzędnikami sądu. Ale jest też coś takiego jak dokument zwany pełnomocnictwem, który daje tym specjalistom, zarówno jako osobom fizycznym, jak i jako firmie, prawne, finansowe i medyczne prawo do decydowania o interesie ich klienta.
Wykonują połączenia i wykonują krytyczne i wrażliwe decyzje w imieniu swoich klientów, zgodnie z konkretną definicją i podkreśleniem w dokumencie. W niektórych przypadkach adwokat może być „pełnomocnikiem”. Jest to osoba fizyczna upoważniona do przeprowadzania transakcji w imieniu innej osoby (klienta lub zleceniodawcy).