Dobry optyk i dobre okulary – dokonaj trafnego wyboru

Dobry optyk, czyli jaki?

Wybór dobrych okularów jest niezwykle istotny dla zdrowia naszych oczu. Tylko profesjonalny zakład optyczny jest w stanie dobrać i przygotować szkła właściwe dla naszej wady wzroku. W wyborze okularów ważne są jednak nie tylko same soczewki, ale także także typ oprawek oraz stosowane materiały. Zależy nam także na modnym wyglądzie – współczesny optyk jest nie tylko znawcą soczewek, pomoże nam dobrać takie okulary, które będą nie tylko właściwe pod względem zdrowotnym, ale także modne i stylowe.

Optyk – jak go wybrać?

Wybór dobrego optyka jest trudny przede wszystkim ze względu na coraz większą liczbę powstających salonów: w samym tylko mieście Olsztyn funkcjonuje już kilkadziesiąt tego rodzaju placówek. Zakład optyczny może otworzyć każda osoba – musimy więc samodzielnie zadbać o sprawdzenie, czy optyk, do którego się zwracamy, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Coraz częściej wybieramy usługi i produkty sieciowych salonów optycznych, które otwierają swoje filie w miastach takich jak Warszawa, Poznań, Kraków czy Olsztyn. To nie zawsze dobry wybór: salon sieciowy to zwyczajny sklep z okularami, nie rzemieślniczy zakład, w którym będziemy mogli zakupić soczewki wysokiej jakości. Tylko indywidualne podejście pracownika rzemieślniczego salonu optycznego pozwala na właściwą współpracę z okulistami i optometrami. Zadbajmy więc, aby pracownik zakładu optycznego, w którym chcemy kupić okulary, nie był jedynie zwykłym sprzedawcą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów?

Najważniejszym elementem okularów są soczewki: nie powinniśmy na nich oszczędzać, unikajmy więc tanich okularów spoza salonów optycznych. Typ soczewek określa zawsze okulista lub optometrysta, prawidłowo wykonać może je jednak tylko doświadczony, profesjonalny optyk. Pomoże on także w wyborze wygodnych oprawek, dobrze dostosowanych do budowy naszej twarzy. Warto zadbać także o to, by okulary były lekkie i wytrzymałe. Wygodna i zdrowie są najważniejsze, liczy się jednak również styl i moda. Modne oprawki światowych projektantów coraz częściej dostępne są nie tylko w największych ośrodkach – salony oferujące luksusowe, drogie oprawki słynnych marek zlokalizowane są dziś także w mniejszych ośrodkach, takich jak Olsztyn czy Kalisz. Stylowe, charakterystyczne okulary podkreślają naszą indywidualność, nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dokonać samodzielnego wyboru, Także tutaj pomogą nam optycy, świadomi panujących w bieżącym sezonie trendów. Jeśli jednak nie lubimy okularów, pracownicy salonu optycznego pomogą nam wybrać optymalne dla nas soczewki kontaktowe.

Pracownia optyczna i gabinet okulistyczny

Dobry zakład optyczny poznajemy także po tym, że stale współpracuje z doświadczonymi okulistami. Optyk nie może samodzielnie dobrać właściwych dla nas szkieł, musi uczynić to lekarz. Bardzo często pracownia optyczna i gabinet okulistyczny (ogólny lub specjalistyczny – np, poradnia okulistyczna dla dzieci) działają w tym samym lokalu. To bardo wygodne rozwiązanie – możemy połączyć wizytę w salonie optycznym z wizytą u lekarza, oszczędzając w ten sposób czas i uzyskując skoordynowaną pomoc obu specjalistów. Przykładem może być jedna z pracowni optycznych, której siedzibą jest Olsztyn: według informacji zamieszczonych na wspólnej stronie internetowej https://www.optyklawrynowicz.pl/ poradnia okulistyczna zapewnia prawidłową diagnostykę chorób wzroku, która umożliwia wybór okularów zgodny z indywidualnymi potrzebami każdego pacjenta. Warto więc wybrać taki salon optyczny, w którym w wyborze okularów pomoże nam okulista.